W roku 1939 rozpoczęto w kościele prace remontowe. Z tego okresu zachował się dokument, który został zamurowany w ołtarzu.
Dokument
Dokument ten ma być zamurowany w ołtarzu kościoła w Golęcinie.
Nasz golęciński kościół, zbudowany w latach czterdziestych 19. wieku, poświęcony w roku 1847, a więc liczący już prawie sto lat, wymagał pilnie kapitalnego remontu. Myślano wprawdzie już przed rokiem 1914 o takim remoncie, jego wykonaniu przeszkodziła jednak wojna światowa. W okresie urzędowania pastora Platzera w latach 1927–1936 sporządzono plany i kosztorysy, wykonanie trzeba było jednak odłożyć z uwagi na brak środków.
W roku 1937 założono najpierw instalację ogrzewczą w kościele. W roku 1939 rozpoczęto prace nad właściwym remontem. Uchwały rady parafialnej gminy podjęto w dniach 12 czerwca 1939 i 16 sierpnia 1939.
W toku prac wyburzeniowych okazało się, że części drewniane zaatakowane są w bardzo silnym stopniu przez czerwia drzewnego, zbutwiałe i zniszczone. Również organy trzeba było zerwać.
Gdy prace były w pełnym toku, dnia 1 września 1939 wybuchła wojna. Spowodowało to szereg utrudnień w procesach budowlanych. Pomimo tego budowę prowadzono w miarę możliwości dalej i mamy nadzieję, że przy Bożej pomocy uda nam się doprowadzić ją do końca.
Kierownictwo budowy spoczywa w rękach architekta Ostermaiera ze Szczecina.
Składamy ten dokument w ołtarzu kościoła z modlitwą do Pana, aby pozwolił naszemu kościołowi być zawsze miejscem, gdzie mieszka Jego chwała, aby Jego święte Słowo pozostało w nas i w naszych potomnych, aby naród nasz łaską Jego przeprowadzony został przez ciężki czas wojny i oddał Mu chwałę!